• https://www.facebook.com/pages/Ankara-Kariyer-Merkezi/293355527383274
  • https://twitter.com/Ank_Kariyer_Mrk
 Ankara Kariyer Merkezi

Cope Hazırlık Atlama Kursları

BİLKENT COPE SINAVI

COPE (Certificate Of Proficiency in English) Bilkent Üniversitesi hazırlık departmanı için ingilizce yeterlilik sınavıdır. Bilkent Üniversitesi öğrencilerine yılda 3 defa OCAK - HAZİRAN - EYLÜL aylarında uygulanır. Sınavlara Bilkent Üniversitesini yeni kazanmış, Bilkent hazırlıkta halen okumakta olan veya Bilkent hazırlık okulundan ilişiği kesilmiş öğrenciler katılabilir.

TO COPE or NOT TO COPE

Hazırlık okulundan ilişiği kesilmiş öğrencilere COPE sınavına en fazla üç defa katılma hakkı verilmiştir. Ama bu öğrenciler sadece haziran ve eylül hakkına katılabilirler. COPE sınavı 4 ayrı bölümden oluşmaktadır.

COPE sınavı Bilkent Üniversitesi'nin bölümlerinde verdiği ingilizce eğitime bir öğrencinin sorunsuz bir şekilde devam edebilmesi için hazırlanan yoğun bir program sonrasında sırasıyla writing (Yazma becerisi, 300-350 kelimelik bir kompozisyon sınavı), reading (Okuma becerisi, 6 metin ve toplam 35 sorudan oluşan okuma sınavı), listening (Dinleme becerisi, 15'er soruluk 2 ayrı dinleme, not alma ve alınan notlara göre soru cevaplama sınavı) ve son olarak use of english (Dil ve gramer becerisi, kendi içinde 4 ayrı bölümden oluşan kelime ve dil becerilerinin test edildiği sınav) bölümlerinden oluşur. Geçme notu minimum C olup 2 yıllık bölüm öğrencileri için 50, 4 yıllık bölüm öğrencileri için 60 puanlık ortalama istenmektedir.

Kursiyerler Ankara Kariyer Merkezi'nde yapılan seviye tespit sınav sonuçlarına göre uygun sınıflara yerleştirilir.

COPE SINAVI BÖLÜMLERİ ve ÖZELLİKLERİ: 

1.Bölüm - writing (kompozisyon)
Süresi 1 saat olmakla birlikte bu süre içerisinde öğrencilerden 300-350 kelime arası bir kompozisyon yazmaları istenir. Kompozisyon konusu sınavlara göre görecelidir.

2.Bölüm - reading (okuma)
Süresi 75 dakika olmakla birlikte öğrencilerden 35 adet test sorusunu 6 adet okuma parçasından cevaplamaları beklenir. Okuma parçalarının uzunlukları ve zorluk aşamaları farklıdır.

3.Bölüm - listening (dinleme)
Öğrencilerden üst üste 2 adet dinleme parçası dinlemeleri ve dinleme sırasında verilen kağıtlara notlarını almaları (note taking) beklenir. Soru kağıtları ise dinleme bölümünün hemen bitiminde öğrencilere dağıtılır. Hemen akabinde 25 dakika verilerek öğrencilerden bunu önce aldıkları notlara göre cevaplamaları beklenmektedir.

4.Bölüm - use of english (dil bilgisi)
Kendi içerisinde dört bölümden oluşmakla birlikte toplamda 35 soru vardır. Bunun ilk on sorusu grammar sorularını içerir ve testtir. Arkasında gelen yedi soru vocabulary (kelime) bülümüdür ve yine testtir. Sonra gelen bölüm ise close test bölümüdür. Bu bölüm on sorudan oluşmaktadır. Pasaj içinde on tane boşluk verilerek öğrencilerden bu boşlukları birer kelimeyle doldurulmasını isterler. Son 8 soru ise word building (Kelime Üretme) bölümünden oluşur. Öğrencilerden verilen kök kelimelerden kelime türetmeleri istenir. Bu bölümün toplam süresi 40 dakikadır.

Amacımız sizlere test tekniği ve dilbilgisi kuralları ezberletmek değil, bu bilgilerinizi nasıl uygulayacağınızı göstermektir. Eğitmenlerimizin sizler için hazırlamış olduğu özel sınavlar ve materyaller ile İngilizce yazma, okuma, dinleme ve dilbilgisi becerilerinizi geliştirerek öğrendiğiniz İngilizce'nin faydasını sadece Hazırlık Atlama Sınavı'nda değil akademik hayatınız boyunca göreceksiniz.

Ayrıca Ankara Kariyer Merkezi'nde İngilizce Dil kurslarında, 

  • Öğrenci ve öğretmenlere yürürlükteki kampanya haricinde extra indirim uygulanmaktadır.
  • Kamu çalışanlarına yürürlükteki kampanya haricinde extra indirim uygulanmaktadır.
  • İngilizce kurslarında kur tekrarında % 50 indirim uygulanmaktadır.
  • Grup olarak yapılan kayıtlarda çok özel indirimler (3 ve daha fazla kişi )

 

Cope Kursu - Cope Kursları - Cope sınavı Kursu Ankara - Bilkent cope sınavı kursu Ankara - İngilizce cope sınavı Kursu - İngilizce Cope Kursu Ankara

 cope sınavı kursu

 info@ankarakariyermerkezi.com

TEL: 0312 4323078Hazırlık atlama kurslarınız hakkında bilgi almak istiyorum.