• https://www.facebook.com/pages/Ankara-Kariyer-Merkezi/293355527383274
 • https://twitter.com/Ank_Kariyer_Mrk
 Ankara Kariyer Merkezi

Almanca Kursu

Almanca Kursu

 Whatsapp İletişim İçin Tıklayınız.

almanca kursu ankara


ALMANCA KURSU


Almanca'yı, Almanca ana dili seviyesinde uzman öğretmenler yardımıyla öğrenmek istiyorsanız,almanca kursu eğitimlerimize katılarak kısa sürede başarılı sonuçlar alabilir ve Almanca iletişim yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.Almanca kursumuz ihtiyacınıza ve seviyenize göre A1, A2, B1, B2, C1, C2 seviyelerinde verilmektedir.Almanya'da çalışmak isteyen doktor, hemşire, mühendis ve diğer meslek gruplarına özel Almanca kursu Ankara Kariyer Merkezi'nde verilmektedir.Özellikle doktor ve hemşire meslek gruplarına özel 2-3 kişilik mini Almanca kursu gruplarımız mevcuttur.

Almanya’da Bulunan Eşle Aile Birleşimi Yapacak Kişilere Yönelik Almanca A1 Grupları Ankara Kariyer Merkezi'nde.Aile birleşimi nedeniyle vize almak için Almanca öğrenmeye ihtiyaç duyuyorsanız Almanca Aile birleşimi için A1 seviyesinde Almanca Kursumuza  kayıt olabilirsiniz.Goethe Institut tarafından yapılan ve Almanca Dil Bilgisini belgeleyen Goethe-Zertifikat sınavlarına Ankara Kariyer Merkezi kalitesi ile hazırlanabilirsiniz.

 almanca aile birleşimi kursu
Almanca kurslarımız az kişilik mini gruplarla Almanca özel ders kalitesinde verilemektedir.İş temponuza göre esnek olarak özel Almanca kurs gruplarımız oluşturulabilir. 


almanca kursu

Neden Almanca?

 • Almanca, Avrupa'da yaygın olarak konuşulan bir dildir. Almanca, Avusturya, Lihtenştayn ve İsviçre'nin resmi dilidir ve Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Rusya, Belçika ve Lüksemburg'ta da yaygın olarak konuşulmaktadır.
 • Almanca,Avrupa Birliği'nin anahtar dilidir, merkezi ve doğu Avrupa pazarlarında kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.
 • Almanya ABD'nin en büyük Avrupalı ticari partneridir.
 • Almanya Türkiye'nin en önemli ticaret ortağıdır. Türkiye'de 1000'den fazla Alman şirketi bulunmaktadır ve her yıl 3 milyonu aşkın Alman turist Türkiye'yi ziyaret etmektedir. Almanca bilenler için iş piyasasında çok daha fazla olanak vardır.
 • Almanca, Avrupa, Rusya, ve Asyanın bir bölümünde, bilimsel ve ticari alanlarda yaygın olarak kullanılan bir dildir.
 • Fransızca ve İspanyolca'ya göre köken itibariyle Germanik bir dil olan İngilizce'ye daha yakındır.
 • Almanca konuşulan Avrupa ülkeleri ABD'li turistler için popüler turizm merkezlerindendir.
 • 60 milyondan fazla ABD vatandaşı köken olarak Alman kültürüne aittir.
 • Yüksek öğrenim açısından Almanya cazip bir ülkedir. Almanca bilenler için Almanya'da yüksek öğrenim çok çeşitli fırsatlar sunmaktadır.
 • Son yıllarda Almanya'da akademik ve beyaz yakalı iş imkanları talepleri artmıştır.

Almanca Kursu Seviyeleri

Kurumumuzda verilmekte olan Almanca kursu eğitimleri 6 seviyeden oluşmaktadır.


Almanca kursu A1 Seviyesi (Sınırlı Dil Kullanımı)
Somut ihtiyaçları dile getiren günlük hayattaki alışıldık ifadeleri ve basit cümleleri anlayabilir ve bunlarla kendini ifade edebilir. Kendini ve başkalarını tanıtabilir, başka insanların kişisel bilgilerine yönelik sorular sorabilir ve bu türden sorulara yanıt verebilir. Eğer konuştuğu kişiler yavaş ve belirgin konuşuyorlarsa ve ona yardıma hazırlarsa basit şekilde anlaşabilir. Almanca kursu eğitim süresi 102 saattir.

Almanca kursu A2 Seviyesi (Sınırlı Dil Kullanımı)
Dolaysız anlatımlarda cümleleri ve sıkça kullanılan deyimleri anlayabilir. (Örneğin kişinin kendisiyle ilgili, ailesiyle, alışverişle, iş ve yakın çevre ile ilgili bilgiler). Basit ve rutin durumlarda anlaşabilir. Basit anlatımlarla geldiği yeri, eğitimini, yakın çevresini ve doğrudan ihtiyaca yönelik durumları anlatabilir. Almanca kursu eğitim süresi 102 saattir.

Almanca kursu B1 Seviyesi (Bağımsız Dil Kullanımı)
Okul, iş, boş zamanlar v.b. gibi alışılmış konularda, standart dil net bir şekilde kullanıldığında konunun başlıca önemli noktalarını anlayabilir. Seyahatlerde, Almanca'nın konuşulduğu yerlerde karşılaşabileceği çoğu durumların üstesinden gelebilir. Alışıldık konularda ve kişisel ilgi alanlarında basit düzeyde ve konuları ilişkilendirerek kendini ifade edebilir. Yaşadığı tecrübe ve olayları, hayallerini, umutlarını ve hedeflerini anlatabilir, görüşlerini kısa olarak gerekçelendirebilir ve açıklama yapabilir. Eğitim süresi 102 saattir.

Almanca kursu B2 Seviyesi (Bağımsız Dil Kullanımı)
Somut ve soyut konulardaki zor metinlerin içeriğini ve kendi branşındaki tartışmaları anlayabilir. Sıradan bir sohbette anadilinde konuşan birisi ile her ikisinin de fazla zorluk çekmeyeceği şekilde spontane ve akıcı konuşup anlaşabilir. Geniş bir konu yelpazesinde net ve detaylı bir şekilde kendini ifade edebilir. Güncel bir konuda kişisel fikrini dile getirebilir, farklı seçeneklerin avantaj ve dezavantajlarını sıralayabilir. Eğitim süresi 102 saattir.

Almanca kursu C1 Seviyesi (Yetkin Dil Kullanımı)
Farklı alanlarda kaleme alınmış zengin içerikli uzun metinleri anlayabilir ve saklı anlamları ortaya çıkarabilir. Spontane ve akıcı bir şekilde kendini ifade eder ve artık sık sık bilmediği/hatırlayamadığı bir kelimeyi aramaz. Dili günlük hayatta, iş yaşamında, meslekî eğitimde ve yükseköğrenimde esnek ve etkin kullanabilir. Açık, net ve sistemli bir şekilde kompleks durumlarda kendini ifade edebilir ve bunu yaparken farklı stratejiler kullanarak diğer metinlerle bağlantı kurabilir. Eğitim süresi 102 saattir.

Almanca kursu C2 Seviyesi (Yetkin Dil Kullanımı)
Duyduğu ve okuduğu her şeyi zorluk çekmeden anlayabilir. Yazılı veya sözlü kaynaklardan aldığı bilgiyi özetleyebilir, bunları gerekçelendirebilir ve açıklamalı bir şekilde sunabilir. Kendini akıcı ve tam olarak spontane bir şekilde ifade edebilir, kompleks durumlarda bile anlamlardaki ince farklılıkları belirgin bir şekilde dile getirebilir.
Eğitim süresi 102 saattir.


almanca kursu


Almanca kursu eğitimlerimizin Avrupa Ortak Dil Kriterlerine Uygunluğu


Ankara Kariyer Merkezi'nde verilmekte olan Almanca eğitimleri Avrupa Ortak Dil Kriterleri doğrultusunda aşağıdaki becerileri öğrenciye kazanırmayı hedefler:

• Almanca Dinleme
• Almanca Okuma
• Almanca Karşılıklı Konuşma (Dialog)
• Almanca Sözlü Anlatım (Monolog)
• Almanca Yazılı Anlatım

almanca-kursu-ankara

ANKARA KARİYER MERKEZİ
ALMANCA KURSU

info@ankarakariyermerkezi.com

www.ankarakariyermerkezi.com

Tel: 0312 4323078 - 0312 4323079

almanca, almanca kursu, almanca kursları, almanca kursu ankara, almanca kursu fiyatı

 

Yorumlar - Yorum Yaz

Almanca Kursu Hakkında Bilgi Almak İstiyorum.