• https://www.facebook.com/pages/Ankara-Kariyer-Merkezi/293355527383274
  • https://twitter.com/Ank_Kariyer_Mrk
 Ankara Kariyer Merkezi

Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI KURSU

COPE SINAVI HAZIRLIK KURSU


Cope Bilkent hazırlık atlama sınavı
 bilkent cope sınavı hazırlık kursu
Bilkent Üniversitesi tarafından düzenlenen ingilizce yeterlilik sınavıdır.Cope sınavına üniversiteye ilk defa kayıt olan öğrenciler,hazırlık sınıfında eğitim gören öğrenciler ve Bilkent hazırlık okulundan ilişiği kesilmiş olan öğrenciler katılabilir.Cope sınavı Bilkent Üniversitesi tarafından yılda 3 kez düzenlenir.(Ocak - Haziran ve Eylül aylarında).Bilkent hazırlık okulundan ilişiği kesilmiş öğrenciler sadece Haziran ve Eylül ayında düzenlenen sınavlara katılabilir.Ve ilişiği kesilmiş olan öğrencilere en fazla 3 defa Cope sınavına girme hakkı verilmektedir.

Cope Hazırlık atlama sınavı ( Certificate Of Proficiency in English ) 2 aşamadan oluşmaktadır.Adaylar Cope 1 sınavında başarılı olursa Cope 2 sınavına girmeye hak kazanırlar.Aksi takdirde aldıkları puan üzerinden seviyelerine uygun eğitim almak için gerekli kurlara devam ederler.

Cope 1
1.aşamada yapılan sınavda adaylara 200 adet çoktan seçmeli soru sorulur.
Her soruya ilişkin 5 adet cevap seçeneği olmakla birlikte 4 yanlış cevap 1 doğru cevabı götürdüğü için son derece dikkatli cevaplanması gerekir.
Bu aşamada adayların kelime ve dilbilgisi ölçülmesi amaçlanmıştır.Cope sınavının bu aşamasında % 60 başarı sağlayan Cope 2 sınavına girmeye hak kazanır.

Cope 2

2.aşamada yapılan sınavda adaylara 65 i çoktan seçmeli toplam 150 adet soru sorulmaktadır.Bu sınavda da adayların % 60 başarı ortalamasını sağlaması gerekmektedir.Cope 2 de Reading - Listening - Writing - Use of English - Speaking olmak üzere 5 bölümden oluşmaktadır.
 
Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı ( Cope ) için hazırlanan hazırlık atlama programı detayları için ve hazırlık atlama kursu fiyatları için lütfen eğitim danışmanımızdan bilgi alınız.

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ  COPE HAZIRLIK KURSU

Bilkent ingilizce hazırlık atlama, bilkent üniversitesi hazırlık atlama, bilkent cope hazırlık atlama kursu, bilkent üniversitesi cope hazırlık atlama kursu, cope sınavı, cope sınavı kursu, bilkent cope kursu, bilkent cope sınavı kursu

DETAYLI BİLGİ İÇİN

TEL : 0312 432 30 78 - 432 30 79

info@ankarakariyermerkezi.com
Bilkent ingilizce hazırlık atlama, bilkent üniversitesi hazırlık atlama, bilkent cope hazırlık atlama kursu, bilkent üniversitesi cope hazırlık atlama kursu, cope sınavı, cope sınavı kursu, bilkent cope kursu, bilkent cope sınavı kursu
 

Hazırlık atlama kurslarınız hakkında bilgi almak istiyorum.