• https://www.facebook.com/pages/Ankara-Kariyer-Merkezi/293355527383274
  • https://twitter.com/Ank_Kariyer_Mrk
 Ankara Kariyer Merkezi

Arapça Yds Kursu

ARAPÇA YDS HAZIRLIK KURSU

Arapca Yds Kursu

Arapca Yds Kursu

Arapca Yds Kursu

Ankara Kariyer Merkezi tarafından 2013 yılına kadar verilen Arapça KPDS ve Arapça ÜDS kursları bu tarihten sonra Arapça YDS kursu olarak güncellenmiştir.


Yds Arapça yabancı dil sınavı kursu eğitim programımız tamamen sınava yönelik olacaktır.Kursiyerlerimize Arapça için gerekli grammer ve Arapça kelime bilgileri verilerek okuma ve anlama becerileri geliştirilecektir.


Ayrıca daha önceki yıllarda çıkmış olan Arapça yds sorularının analizi,Arapça ile ilgili sınava yönelik pratik yöntemler,YDS de yer alan konular ile ilgili alıştırmalar ve deneme sınavları ile adayların sınavdan alacakları puanları maksimuma taşımak amaçlanmıştır.


Arapça Yds kursu
 erken kayıt fırsatlarından yararlanmak ve Arapça yds sınavı hakkında bilgi almak için lütfen eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.


Arapca Yds Kursu eğitimlerimiz,yds sınavından dan 95 puan almış ve konusunda uzman eğitmenimiz tarafından verilmektedir.


Kontenjanımız sınırlıdır.


YDS Sınavına Kimler Katılabilir?

• Yüksek lisans programlarına başvuracak lisans programı mezunları ya da öğrencileri,
• KPSS Yabancı Dil puanıyla başvuru yapacak adaylar,
• Doçent, doktora ve sanatta yeterlilik adayları,
• Dil tazminatı ya da yurt dışı görevleri nedeniyle yabancı dil seviyesini belgelemesi gereken kamu çalışanları,
• Öğretim üyesi dışında kalan öğretim görevlisi kadrolarına naklen ya da açıktan ataması yapılacak akademisyenle,
• Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ya da Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girecek olan adaylar,
• Yurt dışında öğrenim görüp de diploma denkliği almak isteyen adaylar YDS sınavına başvurabilirler.


YDS Sınavından Kaç Puan Almak Gerekir?

YDS’den doçent adaylarının en az 65, doktora ve sanatta yeterlilik adaylarının en az 55 alması gerekir. Akademik kadro ilanları için ise her üniversite ve bölüm kendi taban puanını belirlemektedir. Ortalama olarak YDS’den 65 puan alan aday başarılı sayılabilir. Dil tazminatı için ise:
• 90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
• 80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
• 70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
• 60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
• 50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi olarak değerlendirildiğinden adayların aldıkları puan ayrıca önem kazanmaktadır. Dolayısıyla iyi bir YDS eğitim süreciyle en yüksek puana ulaşmaları gerekir.


YDS Sınavında Kaç Soru Vardır? Sınav Süresi Nedir?

YDS’de 80 soru için 150 dakika verilmektedir. YDS’de ilk 110 ve son 15 dakikasında sınavdan çıkılamaz. YDS’de yanlış cevaplar doğru cevapları götürmez. Her soru 1,25 puan değerindedir.


YDS Sınavı Ne Zaman Yapılır?

2016-YDS İlkbahar Dönemi Sınavı 27 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilecektir.


YDS Sınavına Hangi Seviyede Hazırlanmalıdır?

YDS sınavı Hedeflenen puana göre seviye önem kazanır. 50-60 puan hedefleyen bir aday Intermediate (orta) seviyesinde iyi bir eğitimle istediği puana ulaşabilecekken, 70 ya da üzeri puan hedefleyen bir öğrencinin Upper-Intermediate ya da Advanced (ileri) seviyesinde olması gerekir.


YDS Sınavının Sonucu Kaç Sene Geçerlidir?

ÖSYM yapılan sınavın süresiz geçerli olduğunu açıklamış olmasına rağmen üniversiteler ya da bazı kurumlar kendi şartlarını belirleyip, sınav geçerliliğiyle ilgili limit koyabilmektedirler. Dolayısıyla hazırlık sürecinde YDS puanının kullanılacağı kurumdan bu bilginin kontrol edilmesi gerekir. Bununla birlikte sınav, dil tazminatı için 5 yıl boyunca geçerlidir. Sınava birkaç kez girmiş adayların aldıkları sonuçlar içinde en yüksek olanı geçerli sayılmaktadır.


YDS Sınavına Hazırlıkta Ankara Kariyer Merkezi’nin Farkı Nedir?

Tecrübeli ve alanında uzman eğitmenler tarafından verilen YDS eğitimi süresince adayın İngilizce altyapısı gelişir, sınav formatıyla ve karşılaşacağı soru tipleriyle tanışır ve zamanı en iyi şekilde kullanabilmek için bu soruları en kısa sürede nasıl çözeceğiyle ilgili pratik stratejiler öğrenir. Ayrıca kursta yapılan özgün denemeler sayesinde bu stratejileri pekiştirme ve kendindeki gelişimi gözlemleme şansı bulur.

 arapça yds kursu

arapça yds

ankarada arapça yds kursu
  arapça yds kursu

ANKARA KARİYER MERKEZİ

ARAPÇA YDS KURSU

 0312 4323078


arapça YDS kursu, arapça YDS kursu ankara, arapça YDS hazırlık kursu, arapça YDS hazırlık kursu ankara, arapça Yds kursu fiyatı, yds kursları

Yorumlar - Yorum Yaz

Arapça Yds kursu Hakkında Bilgi Almak İstiyorum.